Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna
Bestialska napaść ZOMONu na kandydata Uładzimira Niaklajeu !
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 16:30, 24 Lut 2012    Temat postu:

Babcia i macocha zabiły dziewięciolatkę

Bab­cia i ma­co­cha za­bi­ły 9-let­nią dziew­czyn­kę, zmu­sza­jąc ją do bie­ga­nia przez 3 go­dzi­ny bez prze­rwy. Dziew­czyn­ka zmar­ła z od­wod­nie­nia, a ko­bie­ty zo­sta­ły oskar­żo­ne o za­bój­stwo - czy­ta­my na dailymail.​co.​uk.

Jak do­no­si po­li­cja 46-let­nia Joyce Har­din Gar­rard i 27-let­nia Jes­si­ca Mae Har­din z hrab­stwa Eto­wah w Ala­ba­mie ka­za­ły dziew­czyn­ce bie­gać bez prze­rwy przez 3 go­dzi­ny, aż ta nie za­sła­bła z po­wo­du od­wod­nie­nia. Miała to być kara za kłam­stwo dziew­czyn­ki, która nie chcia­ła się przy­znać do zje­dze­nia ba­to­ni­ka. Ma­co­cha we­zwa­ła po­go­to­wie, po tym jak zo­ba­czy­ła, że dziew­czyn­ka się nie rusza. W ubie­gły pią­tek po po­łu­dniu za­bra­no ją do szpi­ta­la, gdzie po dwóch dniach zmar­ła.

Sze­ryf hrab­stwa Eto­wah ode­brał kon­do­len­cje od oby­wa­te­li po­ru­szo­nych tra­ge­dią. - Bar­dzo smut­ne jest, kiedy pa­trzy­my jak ro­dzi­na roz­pa­cza po śmier­ci córki i wnucz­ki po czym do­wia­du­je­my się, że tej śmier­ci można było za­po­biec. Moje myśli i mo­dli­twy są z tą ro­dzi­ną - mówi sze­ryf Todd En­tre­kin.

Gar­rard i Har­din prze­by­wa­ją w lo­kal­nym wię­zie­niu, wy­zna­czo­no za nie kau­cję w wy­so­ko­ści 500 ty­się­cy do­la­rów.

>>>>

Oczywiscie bylo to haniebne i nalezy zadoscuczynic ale wiemy ze i tak zostalby skazany ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 13:55, 25 Lut 2012    Temat postu:

Skandal u sąsiada Polski. Prezydent interweniuje

Na Białorusi wybuchł skandal w związku z wyborem reprezentanta kraju w festiwalu Eurowizja. Wyniki głosowania zostały sfałszowane. W sprawę musiał zaangażować się osobiście prezydent Białorusi. Gazeta "Sowietskaja Biełorussija" pisze, że na polecenie prezydenta Aleksandra Łukaszenki stworzono specjalną komisję, która sprawdziła wyniki głosowania.

Według liczących głosy, w eliminacjach zwyciężyła piosenkarka Alona Łańskaja i to ona miała reprezentować Białoruś w konkursie. Jednak po kontroli okazało się, że w rzeczywistości więcej głosów niż zasłużona artysta zdobył młody zespół Litesound. Prezydent udzielił nagany ministrowi kultury i szefowi Białoruskiej Telewizji. Nakazał też zwolnić ludzi którzy bezpośrednio odpowiadają za sfałszowanie wyników głosowania. Jak podkreślał, to kwestia sprawiedliwości. - Nie muszę objaśniać, że sednem całej mojej polityki jest sprawiedliwość. To jest najważniejsze - mówił prezydent do urzędników odpowiedzialnych ze przygotowania do konkursu Eurowizji .

Portal internetowy "Telegraf" zwraca uwagę, że jeszcze przed konkursem w Internecie pojawiły się zdjęcia dokumentów z rekomendacjami urzędników, by wesprzeć w trakcie głosowania piosenkarkę Alonę Łańską. Prezydent Łukaszenka stwierdził jednak, że nie wie dlaczego sfałszowano wyniki głosowania na korzyść tej artystki.

>>>

Ale osshozzi ? Stosowali Łukaszenkowskie metody liczenia glosow tak z milosci do baćki . Nagroda im sie na lezy za wcielanie w zycie wznioslego przykladu idcaego z gory !


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 15:01, 25 Lut 2012    Temat postu:

Białoruś: kawalenka skazany na 25 miesięcy kolonii karnej

Białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka został w piątek skazany przez sąd w Witebsku na 2 lata i 1 miesiąc kolonii karnej. Uznano go za winnego złamania warunków odbywania kary wymierzonej mu wcześniej za działalność opozycyjną - podało Radio Swaboda.

Kawalenka, który od wielu dni prowadzi głodówkę, zapowiedział przed południem w rozmowie z obecnym na sali rozpraw charge d’affaires ambasady RP w Mińsku Witoldem Juraszem, że protestu nie przerwie. Wychodząc z sali po odczytaniu wyroku, Kawalenka zdążył krzyknąć: „Chwała narodowi!”.

Jak podaje radio Swaboda, po zaliczeniu na poczet kary czasu, jaki zatrzymany w grudniu 2011 r. Kawalenka spędził w więzieniu, pozostaje rok i 11 miesięcy kolonii karnej. Adwokaci zapowiadają apelację.

Zdaniem Jurasza to, co odbywało się w Witebsku, w istocie nie było procesem. Charge d’affaires powiedział PAP, że wszystkie wnioski obrony były z góry odrzucane i po kolejnym opuścił salę rozpraw, gdyż „tak czy tak, decyzje nie zapadają na sali sądowej”.

Obecny w sądzie sekretarz opozycyjnej Partii Konserwatywno-Chrześcijańskiej - Białoruski Front Narodowy (PKCh-BNF) Waler Bujwał zaapelował do krajów demokratycznych o wsparcie Kawalenki, który jest działaczem jego ugrupowania.

"Liczymy przede wszystkim na naród i kierownictwo polityczne Polski, bo polski naród dużo wycierpiał od reżimu moskiewskiego i faszystowskiego i Polacy są w stanie zrozumieć nasze nieszczęście” - podkreślił Bujwał.

Jurasz zaznaczył, że przyjechał do Witebska, by okazać solidarność z Kawalenką i wesprzeć go moralnie, a także poprosić go osobiście, żeby nie kontynuował głodówki.

Jak podkreślił dyplomata, udało mu się porozmawiać z Kawalenką podczas pierwszej przerwy, ale ten zadeklarował, że będzie kontynuować głodówkę. „Odparł, że jest dumnym człowiekiem i nie da się go ot tak złamać” – powiedział Jurasz.

Na rozprawę nie zostali w piątek wpuszczeni obrońcy praw człowieka, niezależni dziennikarze białoruscy i polscy ani krewni Kawalenki, z wyjątkiem brata, gdyż według milicjantów sala była już pełna. Nie poskutkowały krzyki jego matki: „Syn umiera! Chcę ostatni raz na niego popatrzeć!”.

„Siedzą w sądzie zupełnie nieznane mi osoby, paru ludzi po cywilnemu, którzy moim zdaniem są pracownikami milicji. Nie widziałem ani jednego znajomego Siarhieja” – powiedział brat Kawalenki, Wital, po wyjściu z sali rozpraw, gdzie zeznawał jako świadek.

Ojciec opozycjonisty Alaksandr podkreślił w rozmowie z PAP, że syn schudł od zatrzymania 21 kilo, źle widzi i słyszy. Także Jurasz zaznaczył, że Kawalenka musiał czasem trzymać się krat klatki, w której go umieszczono, by ustać na nogach. „Chwilami ma się wrażenie, że traci świadomość, ledwie stoi, ma problemy ze skupieniem się i widać, że odpowiedź na najprostsze pytania wymaga sporego wysiłku z jego strony” – powiedział.

Pawał Lewinau z Białoruskiego Komitetu Helsińskiego ocenił w rozmowie z PAP, że proces miał charakter polityczny. „To nie sąd. Jesteśmy w budynku sądu, ale wymiaru sprawiedliwości tu nie ma” – powiedział.

Także żona skazanego, Alena, uznała proces za bezprawie. „Modlę się do Boga, żeby mąż to wszystko wytrzymał, przeżył i zachował zdrowie, bo po sędzi i prokuratorze niczego się nie spodziewam” – powiedziała PAP.

Proces witebskiego działacza PKCh-BNF Siarhieja Kawalenki toczył się od wtorku. Rodzina codziennie wzywała do niego pogotowie, gdyż skarżył się na złe samopoczucie, a w czwartek powiedział, że stracił przytomność podczas badań lekarskich. Lekarze uznali jednak, że może uczestniczyć w procesie.

Kawalenka ogłosił głodówkę już w chwili zatrzymania. Według jego adwokata 16 stycznia opozycjonistę zaczęto przymusowo karmić. Niecałe trzy tygodnie temu odmówił jednak także karmienia przymusowego.

Kawalenka został skazany w maju 2010 r. na 3 lata zesłania i prac poprawczych. Skazany na taką karę nie może opuszczać miejscowości, do której go skierowano (w tym przypadku Witebska), musi w niej pracować i nocować w wyznaczonym miejscu. Kawalenkę sąd uznał wówczas za winnego naruszenia porządku publicznego i stawiania oporu siłom bezpieczeństwa. Powodem było wywieszenie przez niego zakazanej biało-czerwono-białej historycznej flagi białoruskiej na głównej choince Witebska w prawosławne Boże Narodzenie. Sąd uznał w piątek, że Kawalenka złamał warunki odbywania tej kary, m.in. przychodząc do domu później, niż mu nakazano.

>>>>

Bydlaki ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:37, 27 Lut 2012    Temat postu:

Dziennikarka Radia Racyja ostrzeżona przez białoruską prokuraturę

Dzien­ni­kar­ka na­da­ją­ce­go z Bia­łe­go­sto­ku Radia Ra­cy­ja Gra­ży­na Szał­kie­wicz otrzy­ma­ła od pro­ku­ra­tu­ry w Grod­nie ofi­cjal­ne ostrze­że­nie z po­wo­du współ­pra­cy z za­gra­nicz­ny­mi me­dia­mi bez akre­dy­ta­cji – po­in­for­mo­wał w po­nie­dzia­łek opo­zy­cyj­ny por­tal bia­ło­ru­ski Karta'97.

- Dali mi ofi­cjal­ne ostrze­że­nie za pracę bez akre­dy­ta­cji. Cho­dzi­ło o współ­pra­cę z Ra­diem Ra­cy­ja – po­wie­dzia­ła Szał­kie­wicz, do­da­jąc, że po­ka­za­no jej wy­dru­ki na­pi­sa­nych przez nią tek­stów za­miesz­czo­nych na stro­nie in­ter­ne­to­wej. Jak in­for­mu­je Karta'97, Szał­kie­wicz była już wcze­śniej wzy­wa­na do KGB, gdzie py­ta­no ją o ubie­gło­rocz­ne akcje grupy in­ter­ne­to­wej Re­wo­lu­cja Po­przez Sieci Spo­łecz­ne (RPSS) oraz o współ­pra­cę z za­gra­nicz­ny­mi me­dia­mi.

RPSS była or­ga­ni­za­to­rem akcji mil­czą­cych pro­te­stów latem ubie­głe­go roku. Uczest­ni­cy uma­wia­li się co środę przez in­ter­net i przy­cho­dzi­li wie­czo­rem na cen­tral­ne place swo­ich miast. Nie wzno­szo­no żad­nych haseł, nie na­wią­zy­wa­no do za­bro­nio­nej opo­zy­cyj­nej sym­bo­li­ki na­ro­do­wej. Z cza­sem mi­li­cja za­czę­ła za­trzy­my­wać, czę­sto w spo­sób bru­tal­ny, uczest­ni­ków tych akcji, a sądy ska­zy­wa­ły ich na areszt ad­mi­ni­stra­cyj­ny.

Jak wy­ja­śni­ła dzien­ni­kar­ka, za­stęp­ca pro­ku­ra­to­ra ge­ne­ral­ne­go ob­wo­du gro­dzień­skie­go Waler Pa­wie­daj­ka uprze­dził ją, że w razie wy­kry­cia no­wych przy­pad­ków współ­pra­cy z za­gra­nicz­ny­mi me­dia­mi bez akre­dy­ta­cji grozi jej we­dług ko­dek­su po­stę­po­wa­nia ad­mi­ni­stra­cyj­ne­go grzyw­na wy­so­ko­ści 0,7-1,7 mln rubli bia­ło­ru­skich (270-670 zł).

W ze­szłym ty­go­dniu po­dob­ne upo­mnie­nia otrzy­ma­ło dwóch in­nych dzien­ni­ka­rzy z Grod­na: Wik­tar Par­fio­nien­ka z po­wo­du współ­pra­cy z Ra­diem Ra­cy­ja oraz Aleś Dzia­ni­sau w związ­ku ze współ­pra­cą z bia­ło­ru­sko­ję­zycz­ną te­le­wi­zją Bieł­sat, nada­wa­ną z Pol­ski.

Jak pod­kre­śla Radio Swa­bo­da, bia­ło­ru­skie MSZ nie­jed­no­krot­nie od­ma­wia­ło przy­zna­nia akre­dy­ta­cji dzien­ni­ka­rzom Radia Ra­cy­ja i Bieł­sa­tu bez po­da­nia przy­czy­ny.

Na­da­ją­ce w ję­zy­ku bia­ło­ru­skim Radio Ra­cy­ja jest fi­nan­so­wa­ne ze środ­ków pol­skie­go MSZ. Jego dzien­ni­ka­rze nie­jed­no­krot­nie skła­da­li do­ku­men­ty w MSZ w Miń­sku, ubie­ga­jąc się o akre­dy­ta­cję umoż­li­wia­ją­cą le­gal­ną pracę na Bia­ło­ru­si. Otrzy­my­wa­li jed­nak od­mo­wę. Kanał Bieł­sat po­wstał na mocy po­ro­zu­mie­nia pod­pi­sa­ne­go przez pol­skie MSZ i Te­le­wi­zję Pol­ską w 2007 roku. Roz­po­czął nada­wa­nie w grud­niu 2007 roku; jego celem jest do­star­cza­nie nie­za­leż­nej in­for­ma­cji Bia­ło­ru­si­nom.

>>>>

Wymiar sprawiedliwosci nie wymierza sprawiedliwosci tylko ,,ostrzega'' opozycje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:28, 27 Lut 2012    Temat postu:

Dramatyczna relacja żony. Białoruski opozycjonista umrze?

Gło­du­ją­cy od dwóch mie­się­cy bia­ło­ru­ski opo­zy­cjo­ni­sta Siar­hej Ka­wa­len­ka wziął w aresz­cie ślub z Aleną Ka­wa­len­ką. Iden­tycz­ne na­zwi­ska pań­stwa mło­dych to nie przy­pa­dek. Para roz­wio­dła się wcze­śniej, by unik­nąć na­ci­sków w związ­ku z opo­zy­cyj­ną dzia­łal­no­ścią Ka­wa­len­ki. Żona mogła zo­ba­czyć męża je­dy­nie w mo­men­cie ce­re­mo­nii. Jej re­la­cja jest nie­zwy­kle dra­ma­tycz­na - in­for­mu­je Bieł­sat TV.

- Za­szo­ko­wał mnie jego wy­gląd. Jego twarz nie jest tylko blada ale po­ja­wi­ły się na niej żółte plamy. Ma pro­ble­my z sta­niem w miej­scu i mó­wie­niem. Naj­praw­do­po­dob­niej do­szło do uszko­dze­nia or­ga­nów we­wnętrz­nych. On po­trze­bu­je na­tych­mia­sto­wej po­mo­cy me­dycz­nej. Maż zdą­żył mi po­wie­dzieć, że kon­ty­nu­uje gło­dów­kę – opi­sy­wa­ła w roz­mo­wie z te­le­wi­zją. Siar­hej Ka­wa­len­ka gło­du­je od 61 dni. W tym cza­sie był jed­nak przy­mu­so­wo kar­mio­ny przy uży­ciu sondy żo­łąd­ko­wej. Z re­la­cji dy­rek­to­ra aresz­tu w Wi­teb­sku opo­zy­cjo­ni­sta przez kilka dni przyj­mo­wał po­si­łek raz dzien­nie. Zda­niem sze­fo­wej opo­zy­cyj­ne­go Mło­de­go Fron­tu Nasty Pa­ła­żan­ki zgo­dził się na to, bo gro­żo­no mu ode­sła­niem do szpi­ta­la dla psy­chicz­nie cho­rych.

Ka­wa­len­ka jest człon­kiem Bia­ło­ru­skiej Par­tii Chrze­ści­jań­sko-Kon­ser­wa­tyw­nej. Ponad dwa lata temu wy­wie­sił na umiesz­czo­nej w cen­trum Wi­teb­ska świą­tecz­nej cho­in­ce nie­uzna­wa­ną przez bia­ło­ru­skie wła­dze bia­ło-czer­wo­no-bia­łą flagę. Otrzy­mał za to karę ogra­ni­cze­nia prze­miesz­cza­nia się.

Zda­niem mi­li­cji, męż­czy­zna trzy­krot­nie zła­mał wa­run­ki orze­czo­nej kary - spóź­nia­jąc się do domu na wy­zna­czo­ną go­dzi­nę. Ka­wa­len­ka tra­fił do aresz­tu, a prze­ciw­ko niemu wsz­czę­to spra­wę karną - in­for­mu­je Bieł­sat.

>>>>

Ciekawe ! Tutaj rozwod nie jest grzechem gdyz wynika z sytuacji patologicznego rezimu . Nie chodzi w rozwodzie o formalnosci a o faktyczna sytuacje ... Czy ludzie zlamali przysiege i przestali byc sobie wierni . Tutaj nie ma takiej sytuacji . Jest za to oblesny tyran ktory takie rzeczy prowokuje ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:30, 28 Lut 2012    Temat postu:

"Biełgazieta": na Białorusi trwa wojna informacyjna z Polską

Jak pisze w najnowszym numerze białoruski niezależny tygodnik "Biegłazieta" "ostatnich wydarzeń w stosunkach polsko-białoruskich nie można nazwać inaczej niż wojną informacyjną". Gazeta tłumaczy wszczęcie tej "wojny" zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi na Białorusi.

"Serialu o dziadku Tałaszu, mrożącego krew w żyłach horroru »Lekcje polskiego« na pierwszym kanale telewizji białoruskiej i ostatniego incydentu z niewpuszczeniem do kraju polskich parlamentarzystów nie można nazwać inaczej niż wojną informacyjną" – pisze w "Biełgaziecie" publicysta Wiktar Martynowicz. Serial o partyzancie Wasylu Tałaszu, zrealizowany na podstawie powieści klasyka literatury białoruskiej Jakuba Kołasa, opowiada o walce z oddziałami polskimi podczas wojny polsko-bolszewickiej. W wyemitowanych w pierwszej połowie lutego "Lekcjach polskiego" zarzucono zaś Polsce finansowanie protestów powyborczych na Białorusi w grudniu 2010 r. oraz tolerowanie praktyk korupcyjnych przy wydawaniu polskich wiz.

Martynowicz przypomina, że na wrzesień br. zaplanowano wybory do Izby Reprezentantów, niższej izby białoruskiego parlamentu. "A przed wyborami jest nam przecież niezbędny wróg – i tak było zawsze" - czytamy.

Publicysta zauważa, że w tej kwestii nie ma różnicy między Białorusią i Rosją, gdzie obecnie w czarnych barwach maluje się Ukrainę. "Polska zajmuje dziś w białoruskim eterze dokładnie takie samo miejsce, jak Ukraina w rosyjskim. Można powiedzieć, że szukanie wroga na zachodzie to wspólna strategia polityki zagranicznej we Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej (Białoruś tworzy ją od stycznia z Rosją i Kazachstanem)" - pisze publicysta.

Według niego antypolska kampania w mediach białoruskich ma też bardzo praktyczną przyczynę: wzrost liczby wydawanych Białorusinom krótkoterminowych wiz Schengen, zwanych na Białorusi wizami na zakupy. W 2011 roku wydano Białorusinom 300 tys. polskich wiz – o 50 proc. więcej niż rok wcześniej.

"Być może to właśnie tych shop-wiz, wydawanych w ścisłej zgodzie z porozumieniem Schengen, białoruska strona boi się bardziej niż tego, o czym była mowa w filmie »Lekcje polskiego«" – sugeruje publicysta. Wskazuje, że w sytuacji, gdy coraz więcej obywateli jeździ za zachodnią granicę, "nie można mówić o jakiejkolwiek skuteczności propagandy".

Martynowicz obrazowo porównuje pierwszy wyjazd wykarmionego białoruską propagandą obywatela, spodziewającego się zastać za zachodnią granicą "spaloną ziemię", do spotkania z gwiazdami. "Oczy się otwierają i ludzie wpadają w euforię jak przy pierwszym wyjeździe za żelazną kurtynę pod koniec lat 80." – czytamy.

Autor podaje przykład młodej dziewczyny, która przywiozła z Polski litrową butelkę jogurtu, bardzo zaskoczona jej ceną, wynoszącą na wyprzedaży równowartość dolara. Tej dziewczyny - pisze publicysta - film "Lekcje polskiego" nie jest w stanie przestraszyć.

"Jedynymi ludźmi, jakich może przekonać film »Lekcje polskiego«, są ci, którzy jeszcze nie byli w Europie. Ci, którzy nadal boją się wyściubić tam nos. Ale takich jest z każdym dniem coraz mniej" – konkluduje Martynowicz.

>>>>

Dziadek Kałasz chyba :O))) Nieskomplikowana jak widac geneza nazwiska . Autor niezbyt sie wysilil ... A kalaszy jeszcze wtedy nie bylo ...
Tka to wojna z Polska . Kazdy kto jest wrogiem wolnosci jest wrgiem Polski . I Hitler i Stalin . I Putin i nawet Asad . Ci ktorzy walcza o wolnosc na swiecie biora natchnienie z Polski ci ktorzy sa przeciw ida z wrogami Polski . Dobrze to widac w Syrii gdzie Kreml wspiera rezim ...
Oczywiscie wolnosc zwyciezy bo tak chce Bóg zatem i Polska zwyiezy a jej wrogowie zgina w hańbie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 14:34, 28 Lut 2012    Temat postu:

Polskie organizacje pozarządowe wzywają do uwolnienia Kawalenki

Do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia białoruskiego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki wzywają polskie organizacje pozarządowe działające na rzecz wspierania demokracji na Białorusi.

"Polskie organizacje pozarządowe zaangażowane w międzynarodową współpracę rozwojową oraz wspieranie demokracji na Białorusi skupione w Grupie Roboczej ds. Białorusi przy Grupie Zagranica, wyrażają stanowczy sprzeciw w związku ze skazaniem oraz zagrożeniem życia białoruskiego działacza demokratycznego Siarhieja Kawalenki" - czytamy w oświadczeniu przesłanym dziś PAP. Kawalenka został skazany w 2010 r. na 3 lata zesłania i prac poprawczych. Powodem było wywieszenie przez niego zakazanej biało-czerwono-białej historycznej flagi białoruskiej na głównej choince Witebska w prawosławne Boże Narodzenie. Opozycjonista podjął strajk głodowy w proteście przeciw nieuzasadnionemu uwięzieniu.

W miniony piątek Kawalenka został skazany przez sąd w Witebsku na 2 lata i 1 miesiąc kolonii karnej. Uznano go bowiem za winnego złamania warunków odbywania kary wymierzonej mu wcześniej za działalność opozycyjną.

"Skazanie go na 2 lata i miesiąc pozbawienia wolności za wyrażenie poglądów politycznych jest kolejnym przejawem dławienia swobód obywatelskich na Białorusi" - oświadczyli sygnatariusze oświadczenia.

"Domagamy się natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Siarhieja Kawalenki i zapewnienia mu odpowiedniej opieki medycznej. Wzywamy także do uwolnienia i rehabilitacji wszystkich pozostałych więźniów politycznych" - podkreślili. W Grupie Roboczej ds. Białorusi działają: Białoruski Dom Informacyjny, Białoruskie Towarzystwo Historyczne, Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe, Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Inicjatywa „Wolna Białoruś”, Stowarzyszenie Młodych Twórców – "Ku Teatrowi”, Towarzystwo Białoruskie w Krakowie.

>>>>

Tak jest ! Uwolnic go natychmiast . A jak tam z sankcjami ???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 18:20, 29 Lut 2012    Temat postu:

Romaszewska-Guzy: Łukaszenka szukał sobie wroga

- Wy­co­fa­nie am­ba­sa­do­rów wszyst­kich państw UE to wła­ści­wa re­ak­cja na żą­da­nie, by Bia­ło­ruś opu­ści­li am­ba­sa­do­ro­wie Unii i Pol­ski - oce­ni­ła sze­fo­wa te­le­wi­zji Bieł­sat Agniesz­ka Ro­ma­szew­ska-Gu­zy.

- Do­brze się stało, że Unia Eu­ro­pej­ska za­re­ago­wa­ła so­li­dar­nie, że de­mon­stra­cyj­nie zo­sta­li wy­co­fa­ni po­zo­sta­li am­ba­sa­do­ro­wie. Dla pre­zy­den­ta Łu­ka­szen­ki był to sy­gnał, że nie uda mu się wy­róż­nić Po­la­ków jako tych je­dy­nych złych. Re­ak­cja była wła­ści­wa, bę­dzie­my pa­trzeć, co dalej – po­wie­dzia­ła Ro­ma­szew­ska-Gu­zy. - Pre­zy­dent Łu­ka­szen­ka szu­kał sobie wroga. To zresz­tą stare ro­syj­skie do­świad­cze­nie. Po­la­cy pa­su­ją do tej roli jak ulał, można się od­wo­łać do re­sen­ty­men­tów hi­sto­rycz­nych - do­da­ła.

Zwró­ci­ła też uwagę, że sto­sun­ki Bia­ło­ru­si z kra­ja­mi za­chod­ni­mi już wie­lo­krot­nie się za­ostrza­ły. - My też przez długi czas, po wy­da­rze­niach zwią­za­nych ze Związ­kiem Po­la­ków na Bia­ło­ru­si, nie mie­li­śmy am­ba­sa­do­ra, ob­ni­ży­li­śmy rangę sto­sun­ków - przy­po­mnia­ła Ro­ma­szew­ska-Gu­zy.

We­dług sze­fo­wej Bieł­sa­tu eska­la­cja kon­flik­tu po­mię­dzy Bia­ło­ru­sią i kra­ja­mi UE, po roz­sze­rze­niu przez Unię sank­cji wobec przed­sta­wi­cie­li re­żi­mu, jest spo­wo­do­wa­na "trud­ną sy­tu­acją eko­no­micz­ną i zbli­ża­ją­cy­mi się wy­bo­ra­mi par­la­men­tar­ny­mi". - Co praw­da, są to mało zna­czą­ce wy­bo­ry, ale jed­nak - za­zna­czy­ła.

- W mo­men­cie na­ło­że­nia ko­lej­nych sank­cji do­ty­czą­cych za­ka­zu wjaz­du do Unii, Łu­ka­szen­ka, który pil­nu­je swo­je­go wi­ze­run­ku twar­de­go przy­wód­cy, uznał, że nie może sobie po­zwo­lić, żeby mu cze­goś ot tak za­ka­zy­wa­li; że musi coś zro­bić, ostro po­ka­zać ty­po­wy dla niego spo­sób za­cho­wa­nia – po­wie­dzia­ła Ro­ma­szew­ska-Gu­zy.

Jak wy­ja­śni­ła, Łu­ka­szen­ka uznał, że taka re­ak­cja nie za­szko­dzi Bia­ło­ru­si, bo kraj jest po­wią­za­ny z Rosją, a sto­sun­ki z Eu­ro­pą nie są tak istot­ne. Jej zda­niem nie­wy­klu­czo­ne są jed­nak dal­sze utrud­nie­nia kon­tak­tów Bia­ło­ru­si­nów z Eu­ro­pą.

- Z Eu­ro­pą Łu­ka­szen­ka nie musi się spe­cjal­nie li­czyć, ale z wła­sny­mi oby­wa­te­la­mi ow­szem. W obec­nej sy­tu­acji - przy spad­ku po­pu­lar­no­ści, jaki prze­ży­wa od pew­ne­go czasu - bar­dzo gwał­tow­nych ru­chów wy­ko­ny­wać nie po­wi­nien i chyba nie bę­dzie – oce­ni­ła.

We­dług Ro­ma­szew­skiej-Gu­zy nie zmie­ni się po­ło­że­nie osób po­cho­dze­nia pol­skie­go i ich or­ga­ni­za­cji. - Tu sy­tu­acja jest trud­na od dłuż­sze­go czasu, także okre­sy od­wil­ży w dwu­stron­nych sto­sun­kach – kry­ty­ko­wa­ne przez opo­zy­cję – nie przy­nio­sły żad­nych spe­cjal­nych re­zul­ta­tów, Zwią­zek Po­la­ków na Bia­ło­ru­si zo­stał wła­śnie wtedy roz­bi­ty – po­wie­dzia­ła.

Py­ta­na, czy za­ostrze­nie re­la­cji z Bia­ło­ru­sią od­bi­je się na wa­run­kach pracy dzien­ni­ka­rzy te­le­wi­zji Bieł­sat, od­po­wie­dzia­ła: "Do­tych­czas dra­ma­tycz­nych sy­tu­acji nie za­no­to­wa­li­śmy. Mu­si­my być za­wsze przy­go­to­wa­ni na naj­gor­sze, ale mieć na­dzie­ję na naj­lep­sze". We wto­rek UE ob­ję­ła sank­cja­mi za ła­ma­nie praw czło­wie­ka w po­sta­ci za­ka­zu wi­zo­we­go oraz za­mro­że­nia ak­ty­wów wobec 21 ko­lej­nych sę­dziów i po­li­cjan­tów. W od­po­wie­dzi Bia­ło­ruś we­zwa­ła am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski do wy­jaz­du i uda­nia się do swo­ich kra­jów na kon­sul­ta­cje. Za­ra­zem wła­dze Bia­ło­ru­si we­zwa­ły swo­ich am­ba­sa­do­rów z Bruk­se­li i War­sza­wy na kon­sul­ta­cje do Miń­ska. W re­ak­cji na to sze­fo­wa unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton oświad­czy­ła, że pań­stwa UE "w ge­ście so­li­dar­no­ści i jed­ność" wy­co­fa­ją swo­ich am­ba­sa­do­rów na kon­sul­ta­cje. Am­ba­sa­dor Pol­ski na Bia­ło­ru­si Le­szek Sze­rep­ka opu­ścił już Bia­ło­ruś.

>>>>>

Autorka wypowiedzi jest zaanagazowana po stronie Bialorusi od lat . Oczywiscie nie popieram jej laczenia wolnosci Bialorusi z euro-tyranami ...
Co najwyzej mozna wykorzystywac UE instrumentalnie czyli klina klinem.
Nie mozna jednak udawac ze UE przentuje jakies lepsze wartosci bo ewidentnie stoi nizej moralnie . Lukaszenko to radziecki dzikus wychowany w kolchozie ktorego wiedza ogranicza sie do bruszur propagandowych o tym jak imperialsci z USA zrzucaja stonkę na zwiazek radziecki .Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:00, 29 Lut 2012    Temat postu:

Francja odwołała na konsultacje swego ambasadora na Białorusi

Fran­cja od­wo­ła­ła na kon­sul­ta­cje swego am­ba­sa­do­ra na Bia­ło­ru­si po de­cy­zji Miń­ska o we­zwa­niu am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski do opusz­cze­nia tego kraju - po­in­for­mo­wa­ło we wto­rek wie­czo­rem fran­cu­skie MSZ.

"Wraz ze swymi part­ne­ra­mi eu­ro­pej­ski­mi Fran­cja wy­stę­pu­je prze­ciw­ko de­cy­zji Bia­ło­ru­si o wy­pro­sze­niu am­ba­sa­do­ra Pol­ski i sze­fo­wej de­le­ga­cji UE w Miń­sku" - za­zna­czył w ko­mu­ni­ka­cie rzecz­nik MSZ Ber­nard Va­le­ro. "Wraz z part­ne­ra­mi eu­ro­pej­ski­mi Fran­cja nadal bę­dzie po­tę­piać ła­ma­nie praw czło­wie­ka i pod­sta­wo­wych swo­bód w tym kraju oraz re­ago­wać na re­pre­sje re­żi­mu w Miń­sku wobec opo­zy­cji" - za­po­wie­dział.

Wcze­śniej na kon­sul­ta­cje swego am­ba­sa­do­ra z Bia­ło­ru­si we­zwa­ły Niem­cy, o czym po­in­for­mo­wał w Bruk­se­li szef nie­miec­kie­go MSZ Guido We­ster­wel­le.

Sze­fo­wa unij­nej dy­plo­ma­cji Ca­the­ri­ne Ash­ton za­po­wie­dzia­ła, że am­ba­sa­do­rzy państw człon­kow­skich UE w Miń­sku zo­sta­ną wy­co­fa­ni na kon­sul­ta­cje do swych sto­lic "w ge­ście so­li­dar­no­ści i jed­no­ści" po de­cy­zji Miń­ska w spra­wie am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski.

Na za­koń­cze­nie spo­tka­nia z am­ba­sa­do­ra­mi państw UE we wto­rek wie­czo­rem Ash­ton ogło­si­ła rów­nież, że wszyst­kie kraje UE wezwą też bia­ło­ru­skich am­ba­sa­do­rów do swych mi­ni­sterstw spraw za­gra­nicz­nych.

W od­po­wie­dzi na roz­sze­rze­nie unij­nych sank­cji wobec Miń­ska wła­dze Bia­ło­ru­si zwró­ci­ły się we wto­rek do am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski, aby opu­ści­li ten kraj i udali się na kon­sul­ta­cje. We­zwa­ły też swo­ich am­ba­sa­do­rów w Bruk­se­li i War­sza­wie na kon­sul­ta­cje do Miń­ska. Wcze­śniej we wto­rek mi­ni­stro­wie ds. eu­ro­pej­skich państw UE for­mal­nie za­twier­dzi­li sank­cje w po­sta­ci za­ka­zu wi­zo­we­go oraz za­mro­że­nia ak­ty­wów wobec 21 ko­lej­nych przed­sta­wi­cie­li re­żi­mu bia­ło­ru­skie­go od­po­wie­dzial­nych za ła­ma­nie praw czło­wie­ka i re­pre­sje wobec opo­zy­cji. Tym samym unij­na "czar­na lista" liczy już 231 przed­sta­wi­cie­li bia­ło­ru­skie­go re­żi­mu.

>>>>

Slusznie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:05, 29 Lut 2012    Temat postu:

Niemcy wzywają ambasadora z Mińska na konsultacje

Niem­cy we­zwa­ły swego am­ba­sa­do­ra w Miń­sku na kon­sul­ta­cje do kraju - po­in­for­mo­wał w Bruk­se­li nie­miec­ki mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Guido We­ster­wel­le. Jego zda­niem moż­li­we jest, że tak samo po­stą­pią wszyst­kie kraje UE.

De­cy­zja Ber­li­na jest re­ak­cją na krok bia­ło­ru­skich władz, które zwró­ci­ły się do am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski, aby opu­ści­li ten kraj. Bia­ło­ruś we­zwa­ła też swo­ich am­ba­sa­do­rów w Bruk­se­li i War­sza­wie na kon­sul­ta­cje do Miń­ska. - Akcja prze­ciw­ko Pol­sce i Unii Eu­ro­pej­skie jest jed­no­cze­śnie akcją prze­ciw­ko nam, Niem­com - po­wie­dział We­ster­wel­le, cy­to­wa­ny przez agen­cję dpa.

- De­cy­zja Bia­ło­ru­si nas obu­rzy­ła - dodał. Pod­kre­ślił, że UE nie da się za­stra­szyć ani po­dzie­lić. "(Pre­zy­dent Alak­sandr) Łu­ka­szen­ka uci­ska swój naród i od­da­la się coraz bar­dziej od de­mo­kra­cji. Jest ostat­nim dyk­ta­to­rem, ja­kie­go mamy w Eu­ro­pie" - po­wie­dział szef nie­miec­kiej dy­plo­ma­cji.

>>>>>

Slusznie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:14, 29 Lut 2012    Temat postu:

Żona Kawalenki: mąż zapowiada głodówkę "do końca"

Bia­ło­ru­ski opo­zy­cjo­ni­sta Siar­hiej Ka­wa­len­ka, który zo­stał w pią­tek ska­za­ny w Wi­teb­sku na 2 lata i 1 mie­siąc ko­lo­nii kar­nej, za­po­wia­da, że nie za­koń­czy pro­wa­dzo­ne­go od wielu dni pro­te­stu i bę­dzie gło­do­wać "do końca" – po­in­for­mo­wa­ła we wto­rek jego żona Alena.

Ka­wa­len­ka od­rzu­cił proś­bę żony o za­prze­sta­nie gło­dów­ki. „Po­wie­dział, że to, iż wcze­śniej pod wpły­wem gróźb i namów za­czął jeść raz dzien­nie, uważa za hańbę dla sie­bie i dla ludzi, któ­rzy mu uwie­rzy­li. Dla­te­go nie zre­zy­gnu­je i bę­dzie wal­czył do końca” – re­la­cjo­no­wa­ła Alena Ka­wa­len­ka po wtor­ko­wym wi­dze­niu z mężem. Ka­wa­len­ka, dzia­łacz opo­zy­cyj­nej Par­tii Kon­ser­wa­tyw­no-Chrze­ści­jań­skiej - Bia­ło­ru­ski Front Na­ro­do­wy (PKCh-BNF), ogło­sił gło­dów­kę już w chwi­li za­trzy­ma­nia 19 grud­nia 2011 r. We­dług jego ad­wo­ka­ta 16 stycz­nia opo­zy­cjo­ni­stę za­czę­to przy­mu­so­wo kar­mić. Potem - jak po­wie­dział obroń­cy dy­rek­tor wię­zie­nia - Ka­wa­len­ka za­czął jeść sam raz dzien­nie. Osta­tecz­nie od­mó­wił jed­nak rów­nież kar­mie­nia przy­mu­so­we­go.

Jak pod­kre­śli­ła Alena Ka­wa­len­ka, mąż jest w strasz­nym sta­nie i od za­trzy­ma­nia schudł pra­wie 30 kg. „Same skóra i kości. Nawet sie­dzieć mu cięż­ko, bo zu­peł­nie nie ma tkan­ki tłusz­czo­wej. Mówi, że kręci mu się w gło­wie i za­czy­na go boleć serce, ma też pro­ble­my z in­ny­mi or­ga­na­mi” - opo­wia­da­ła.

Opo­zy­cjo­ni­sta po­wie­dział żonie, że umiesz­czo­no go w bar­dzo małej celi, po któ­rej nie można cho­dzić, a tylko sie­dzieć albo leżeć, a na ko­ry­ta­rzu nie do­pusz­cza­ją do niego in­nych więź­niów, więc nie może z nimi roz­ma­wiać.

Ka­wa­len­kę uzna­no za win­ne­go zła­ma­nia wa­run­ków od­by­wa­nia kary wy­mie­rzo­nej mu wcze­śniej za dzia­łal­ność opo­zy­cyj­ną i ska­za­no na 2 lata i 1 mie­siąc ko­lo­nii kar­nej. Po za­li­cze­niu na po­czet kary czasu, jaki spę­dził już w wię­zie­niu, po­zo­sta­je rok i 11 mie­się­cy ko­lo­nii kar­nej.

Pro­ces Ka­wa­len­ki to­czył się 4 dni. Ro­dzi­na co­dzien­nie wzy­wa­ła do niego po­go­to­wie, gdyż skar­żył się na złe sa­mo­po­czu­cie, a nawet po­wie­dział, że raz stra­cił przy­tom­ność pod­czas badań le­kar­skich. Le­ka­rze uzna­li jed­nak, że może uczest­ni­czyć w pro­ce­sie.

Char­ge d’af­fa­ires am­ba­sa­dy RP w Miń­sku Wi­told Ju­rasz, który był obec­ny na ostat­nim dniu pro­ce­su, oce­nił, że to, co od­by­wa­ło się w Wi­teb­sku, w isto­cie nie było pro­ce­sem. Jak pod­kre­ślił, wszyst­kie wnio­ski obro­ny były z góry od­rzu­ca­ne, toteż po ko­lej­nym opu­ścił salę roz­praw, gdyż „tak czy tak, de­cy­zje nie za­pa­da­ją na sali są­do­wej”.

Ka­wa­len­ka zo­stał ska­za­ny w maju 2010 r. na 3 lata ze­sła­nia i prac po­praw­czych. Ska­za­ny na taką karę nie może opusz­czać miej­sco­wo­ści, do któ­rej go skie­ro­wa­no (w tym przy­pad­ku Wi­teb­ska), musi w niej pra­co­wać i no­co­wać w wy­zna­czo­nym miej­scu.

Ka­wa­len­kę sąd uznał wów­czas za win­ne­go na­ru­sze­nia po­rząd­ku pu­blicz­ne­go i sta­wia­nia oporu siłom bez­pie­czeń­stwa. Po­wo­dem było wy­wie­sze­nie przez niego za­ka­za­nej bia­ło-czer­wo­no-bia­łej hi­sto­rycz­nej flagi bia­ło­ru­skiej na głów­nej cho­in­ce Wi­teb­ska w pra­wo­sław­ne Boże Na­ro­dze­nie. W pią­tek sąd uznał, że Ka­wa­len­ka zła­mał wa­run­ki od­by­wa­nia tej kary, m.​in. przy­cho­dząc do domu póź­niej, niż mu na­ka­za­no.

>>>>>

Rezim jest obrzydliwy ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:53, 29 Lut 2012    Temat postu:

Bildt: ruch Łukaszenki świadczy o słabości i desperacji

Bia­ło­ru­ski pre­zy­dent Alak­sandr Łu­ka­szen­ka pró­bu­je wy­wrzeć na nas pre­sję; oce­niam to jako dowód sła­bo­ści i de­spe­ra­cji - sko­men­to­wał szef szwedz­kiej dy­plo­ma­cji Carl Bildt we­zwa­nie przez wła­dze Bia­ło­ru­si do opusz­cze­nia tego kraju am­ba­sa­do­rów Pol­ski i UE.

- Pró­bu­je od dawna nami ma­ni­pu­lo­wać w różny spo­sób, wpły­wać, gro­zić. Teraz pró­bu­je wy­wrzeć na nas pre­sję. Oce­niam to jako sła­bość i de­spe­ra­cję. Jest w bar­dzo trud­nej sy­tu­acji. Pali wszyst­kie mosty i to bę­dzie miało dla niego bar­dzo złe kon­se­kwen­cje w przy­szło­ści - po­wie­dział Bild w wy­wia­dzie dla radia Wolna Eu­ro­pa. Wła­dze Bia­ło­ru­si zwró­ci­ły się do am­ba­sa­do­rów UE i Pol­ski, aby opu­ści­li ten kraj i udali się na kon­sul­ta­cje, oraz we­zwa­ły swo­ich am­ba­sa­do­rów w Bruk­se­li i War­sza­wie na kon­sul­ta­cje do Miń­ska.

Zda­niem Bild­ta bia­ło­ru­ska go­spo­dar­ka nie prze­trwa, jeśli nie zo­sta­nie za­si­lo­na pie­niędz­mi "z tej czy innej stro­ny". "On (Łu­ka­szen­ka) puka do drzwi Mię­dzy­na­ro­do­we­go Fun­du­szu Wa­lu­to­we­go w Wa­szyng­to­nie i te drzwi nie są spe­cjal­nie otwar­te". Dla­te­go - do­da­je Bildt - Łu­ka­szen­ka pró­bu­je też wejść na mię­dzy­na­ro­do­we rynki ka­pi­ta­ło­we, ale tu mu­siał­by za­pła­cić bar­dzo wy­so­kie od­set­ki za fi­nan­so­wa­nie swej "zgni­łej go­spo­dar­ki". - A potem bie­gnie do Mo­skwy, by zdo­być pie­nią­dze. I do­sta­je coś na osło­dę, ale nie tak wiele. To nie bę­dzie dłu­żej funk­cjo­no­wać - za­strze­ga szef szwedz­kiej dy­plo­ma­cji.

>>>>

Tak . Rezimy padja juz w Rosji sie chwieje . To i Lukaszka sie nie ostoi ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:56, 29 Lut 2012    Temat postu:

Niaklajeu: wzrośnie zależność Łukaszenki od Rosji

Bia­ło­ru­ski opo­zy­cjo­ni­sta Uła­dzi­mir Ni­ka­la­jeu uważa, że de­cy­zja władz Bia­ło­ru­si, które zwró­ci­ły się do am­ba­sa­do­rów Pol­ski i UE, by opu­ści­li ten kraj, to wiel­ka po­mył­ka, która spo­wo­du­je wzrost za­leż­no­ści pre­zy­den­ta Alak­san­dra Łu­ka­szen­ki od Rosji.

- To jesz­cze zwięk­szy za­leż­ność Łu­ka­szen­ki od Rosji, czego on bar­dzo się boi – po­wie­dział Radiu Swa­bo­da Nia­kla­jeu, jeden z kan­dy­da­tów opo­zy­cji w wy­bo­rach pre­zy­denc­kich z 2010 r. - To wiel­ka po­li­tycz­na po­mył­ka. Bia­ło­ruś nie znaj­du­je się w ta­kiej sy­tu­acji, żeby dyk­to­wać komuś wa­run­ki, de­mon­stru­jąc siłę – za­zna­czył.

We­dług Nia­kla­jeua de­cy­zja władz bia­ło­ru­skich świad­czy o tym, że w bia­ło­ru­skiej po­li­ty­ce biorą górę siły, które nie ro­zu­mie­ją obec­nej sy­tu­acji po­li­tycz­nej i nie umie­ją pod­jąć od­po­wied­nich de­cy­zji. - Dziś ist­nie­je ży­cio­wa ko­niecz­ność wy­ko­ny­wa­nia kro­ków w prze­ciw­nym kie­run­ku, po­wro­tu do nor­mal­nych sto­sun­ków w Unią Eu­ro­pej­ską - oce­nił.

>>>>

Tak Lukaszce zostanie tylko Kreml a tam rezim ledwie dyszy . Czyli nic nie zostanie ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:00, 29 Lut 2012    Temat postu:

Putin: wszelkie sankcje są nieefektywne

Premier Władimir Putin, który po niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji zamierza wrócić na Kreml, wyraził ubolewanie z powodu zaostrzenia przez Unię Europejską sankcji wobec Białorusi.

"Wszelkie sankcje są na ogół co najmniej nieefektywne" - oświadczył Putin w Moskwie na spotkaniu z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (OFN), stanowiącego jego zaplecze w kampanii wyborczej, a także członkami swoich regionalnych sztabów wyborczych, politologami i publicystami.

Szef rządu Federacji Rosyjskiej dodał, że jest to element "presji siłowej". - W stosunkach międzynarodowych należy unikać elementów o charakterze siłowym; trzeba przywracać skuteczność prawa międzynarodowego i powrócić do jego fundamentalnych zasad - oznajmił.

Putin wyraził wątpliwość, by posunięcie Brukseli było wymierzone w Unię Celną, którą Białoruś powołała do życia z Rosją i Kazachstanem. Według niego jest to krok wynikający wyłącznie ze "wzajemnych stosunków politycznych" między Mińskiem i UE.

Jako przykład nieefektywności sankcji rosyjski premier wymienił wydarzenia w Libii i Iraku. - Smutne wydarzenia w Libii i Iraku dowodzą, że bez względu na to, jakie sankcje są stosowane, wszystko i tak kończy się interwencją. Również dlatego, że same sankcje są nieskuteczne - zauważył.

We wtorek ministrowie ds. europejskich państw Unii Europejskiej formalnie zatwierdzili nowe sankcje w postaci zakazu wizowego oraz zamrożenia aktywów wobec 21 kolejnych przedstawicieli reżimu białoruskiego odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka i represje wobec opozycji. Sankcje objęły 19 sędziów i dwóch milicjantów.

Tym samym unijna "czarna lista" liczy już 231 przedstawicieli białoruskiego reżimu i może się wydłużyć, bo na marzec UE zapowiedziała debatę o sankcjach wobec biznesmenów finansujących reżim prezydenta Alaksandra Łukaszenki i czerpiących z tego zyski.

Sankcje wobec przedstawicieli władz w Mińsku, w tym Łukaszenki, UE wprowadziła w związku z fałszowaniem wyników wyborów prezydenckich w 2006 roku oraz represjami wobec opozycji na Białorusi. Zamroziła je w okresie ocieplenia stosunków między Brukselą a Mińskiem, ale po wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 roku, rozbiciu opozycyjnej demonstracji w dniu głosowania i wtrąceniu do więzienia jej uczestników, w tym byłych kandydatów opozycji, sankcje wznowiono.

W zeszły piątek Łukaszenka i prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wydali wspólne oświadczenie, w którym określili sankcje gospodarcze Zachodu wobec Mińska jako niedopuszczalne.

- Prezydenci Republiki Białoruś i Federacji Rosyjskiej potwierdzają niedopuszczalność użycia nacisku lub przymusu ekonomicznego w stosunkach międzynarodowych - oznajmili dwaj przywódcy. Podkreślili, że "podobne środki stwarzają sztuczne bariery w handlu, nieuzasadnione przeszkody we współpracy ekonomicznej podmiotów gospodarczych, godzą w prawowite interesy ekonomicznego bezpieczeństwa państw".

Łukaszenka i Miedwiediew ostrzegli, że wprowadzenie sankcji "będzie mieć negatywne konsekwencje przede wszystkim dla zwykłych obywateli".

>>>>

Wolodia dal glos ... Niedlugo zaliczy efektywny upadek i efektowny ...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BRMTvonUngern
AdministratorDołączył: 31 Lip 2007
Posty: 88453
Przeczytał: 178 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 20:15, 29 Lut 2012    Temat postu:

Poczobut: to się odbije na polskiej mniejszości

Zaostrzenie stosunków między Polską i Białorusią zawsze negatywnie odbija się na sytuacji mniejszości polskiej - powiedział działacz Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut, komentując decyzję władz białoruskich. MSZ Białorusi zwróciło się do ambasadorów UE i Polski, aby opuścili ten kraj na konsultacje, oraz wezwało swoich ambasadorów w Brukseli i Warszawie do Mińska.

- Ta decyzja ma szerszy kontekst. Bez wątpienia konflikt na linii Mińsk-Warszawa zawsze powoduje, że białoruskie władze zaczynają represje wobec Związku Polaków na Białorusi, uważając go za reprezentanta mniejszości polskiej i w ten sposób mszcząc się na Polsce - oznajmił Poczobut.

Jego zdaniem władze białoruskie od dawna "traktują mniejszość polską jako zakładników". Uważa on, że przykładem może być wypowiedź pełnomocnika rządu Białorusi ds. religii i narodowości Leanida Hulaki z ubiegłego tygodnia, że Białoruś wydała w zeszłym roku 18 polskim księżom tylko wizy krótkoterminowe, argumentując, że nie starają się oni mówić po białorusku albo rosyjsku.

- Po raz pierwszy władze białoruskie powołują się przy tym na rzekome skargi. Z tego, co wiem, takie skargi są inspirowane przez władze, żeby miały one pretekst do wtrącania się w życie parafii i Kościoła - zaznaczył Poczobut.

Dodał, że pojawianie się problemów wizowych u polskich księży zawsze świadczy o pogorszeniu się stosunków dwustronnych i o tym, że "władze białoruskie zaczynają swoisty szantaż, wymierzony także w mniejszość polską, dla której księża są bez wątpienia bardzo ważni".

>>>>

Trudno moi drodzy . Jestescie z tej ziemi . Ziemi meczennikow zwlaszcza unitow ale i pozniej komunizmu . Dzielicie jej losy ... Ulgi dla Polakow kosztem poparcia rezimu byly by nikczemne i niegodne Polaków i katolików . Ale odwagi ! Rezim juz jest na katafalku . Wolnosc nadejdzie wkrotce . Widzicie co sie dzieje na swiecie ... WIELKIE OCZYSZCZENIE !
A pozniej Jezus powroci :O))) Dla Bialorusi bedzie to wielka nagroda za cierpienia :O)))


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Religia,Polityka,Gospodarka Strona Główna -> Aktualności dżunglowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 35 z 82

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
cbx v1.2 // Theme created by Sopel & Programy